گر سپیدرود بخشکد، ماهی ها میمیرند

گر سپیدرود بخشکد، ماهی ها میمیرند

عشق بی پایان، در حساس ترین مقطع

تیمی به معنی امید به زندگی برای پسران باران

به گزارش لیگ یک فوتبال؛
سپیدرود رشت باشگاه فوتبالی است که در سال ۱۳۴۷ با تلاش غلامرضا صومی و با نام سلامت‌بخش رشت شکل گرفت این نام برگرفته از یک باشگاه بدنسازی و کشتی زورخانه‌ای بود که در محله سبزه میدان رشت بنیان‌گذاری شده، نام سپیدرود برگرفته از بزرگترین رود گیلان و دومین رود بزرگ ایران، سپیدرود است که در پیدایش تمدن گیلان تأثیر داشته‌ است این تیم باشگاه پرهواداری است و در نظرسنجی برنامه نود چهارمین باشگاه پرهوادار فوتبال ایران در سال ۱۳۹۶ برگزیده شد.

شاید وقتی سپیدرود به لیگ برتر رسید، اندک هوادارانی هم به بازگشت دوباره آن به لیگ دو فکر نمی کردند، اما اکنون بعد از گذشت ۲۵ هفته از لیگ آزادگان، حالا خطر سقوط و بازگشت به نقطه صفر، کابوسی است که خیال هوادران سپیدرود را رها نمی کند.

وقتی نام سپیدرود به گوش می خورد بی وقفه رنگ سرخ، هواداران پرشور و امید به زندگی برای فوتبال دوستان تداعی می شود
شاید اگر بخواهیم به داستان عاشقی ستاره سرخ رشت نگاه کنیم، درمی یابیم که سپیدرود برای آن ها یک تیم فوتبال معمولی نیست بلکه دلیل و امید زندگی آن هاست، اما معشوقه سرخ های دیار میرزای جنگلی حالا اوضاع خوشی ندارد.

کمتر کسی است که بتواند استعدادها و قدرت تربیت بازیکن در فوتبال شمال را نادیده بگیرد، سال های سال است که عده زیادی از بازیکنان تیم ملی و تیم های متمول تهرانی را همین استعداد های کشف شده از شمال تشکیل می دهند، اما مدیران و مسئولان برای این استعداد ها چه کرده اند؟

بهترین نمونه ای که بخواهیم برای این ظلم آشکار که به فوتبال شمال شده است، مثال بزنیم همین سپیدرود است تیمی که سال های سال برای هوادارانش در بالاترین سطح فوتبال ایران با بازی های جذاب دلبری می کرد حالا در راه منحل شدن است‌، اتفاقی که می تواند بدجور دل فوتبال ایران را بلرزاند

سرخ های رشتی از تیم های پرهوادار و محبوب فوتبال ایران هستند این اوضاع نابسامان در شان تیمی به بزرگی سپیدرود نیست
اما به قول هواداران، مسئولین گیلان همه در خوابی عمیق فرو رفته اند
عشق بی پایان سپیدرودی ها در حساس ترین نقطع تاریخی خود قرار گرفته است، مقطعی که آینده سپیدرود به آن بستگی دارد و چه بسا اگر این خواب زمستانی به پایان نرسد سرنوشت بدی برای پسران باران رقم بخورد.

سایت رسمی لیگ یک یاد خاطره سپیدرود و بازیکنان و مربیان این‌ تیم را گرامی میدارد و در پایان برای همه آن عزیزان بهترین هارا آرزو میکنیم.

محمدرضا ولی زاده

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
: لینک کوتاه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

اخبار داخلی

اخبار لیگ دسته یک

اخبار لیگ برتر